Ogród Warzywny 2

Świeże, bezpieczne i zdrowe warzywa dla Gości

REZERWUJ

Bez pośredników

Ekologicznie i zdrowo

Tuż przy Ośrodku Wczasowym Helena znajduje się niezwykły Ogród Warzywny, w którym rosną warzywa i zioła.

Pomysł stworzenia ogrodu warzywnego na potrzeby naszej kuchni zrodził się już kilka lat temu.

Prowadząc przez kilka lat domowy ogródek zdobyliśmy doświadczenie dostarczając do Ośrodka warzywa i zioła z własnej uprawy. Decyzja o stworzeniu ogrodu warzywnego była więc naturalnym rozwinięciem tej idei.


Warzywa w pełnym słońcu

Doskonała lokalizacja

Na początku marca 2019 zaczęliśmy tworzyć nasz wymarzony ogród warzywny. Szybko okazało się, że wybraliśmy doskonałą lokalizację: zaledwie kilkadziesiąt metrów od Ośrodka, z dala od drogi, na polu z delikatnym wzniesieniem.

Oprócz tego, że roztacza się stąd przepiękny widok na jezioro Gołdopiwo, miejsce przez cały dzień jest intensywnie nasłonecznione. 

Miejsce to jest również małą farmą słoneczną, zainstalowane w pobliżu ogrodu panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną.  Połączyliśmy zatem w tej przestrzeni ekologiczną uprawę roślin z ekologicznym źródłem pozyskiwania energii. 

Duża różnorodność gatunkowa

Ponad 300m2 warzyw i ziół

Nasz ogród warzywny składa się z tunelu foliowego o powierzchni aż 210m2 oraz ogrodu zewnętrznego o powierzchni 100m2. Jest to już wystarczająco duży areał aby dostarczyć plon dla Ośrodka i jego Gości. Duża powierzchnia pozwala również na stworzenie odpowiedniej różnorodności gatunkowej.

Pod folią sadzimy: pomidory w różnych odmianach m.in. malinowe, bawole serca, ogórki, paprykę, pomidorki koktajlowe, fasolkę szparagową, arbuzy, różne sałaty: masłowa, lodowa, karbowana, rukola oraz rzodkiewkę, zioła, szczypiorek.

Piękne uprawy mamy również na zewnątrz: marchew, pietruszka, selery, pory, cebula, sałata, rzodkiewka, czosnek, szpinak, cukinia, ogórki gruntowe.


W zgodzie z naturą

Bez syntetycznych środków uprawy

Warzywa sadzimy z nasion lub z rozsady. Dzięki zaangażowaniu naszej rodziny sadzonki pomidorów i ogórków, mających dać najsmaczniejszy owoc, jadą do nas z różnych zakątków Polski – daje nam to dużą różnorodność smakową.

Oczywiście ogród wymaga wielu prac: odchwaszczanie, ściółkowanie gleby, podpieranie krzaczków, podlewanie, przerywanie siewek. Jednak trud włożony w pracę owocuje i to dosłownie.

Dbamy o ziemię, nie korzystamy z syntetycznych środków. Wykorzystujemy jedynie ekologiczne rozwiązania i nawozy organiczne.


Plony przez cały sezon

Skosztuj dań z regionalnych, zdrowych produktów

Posiadanie cieplarni i ogródka, różnorodności odmian, które mają różny czas dojrzewania, dało nam możliwość pozyskania ekologicznych plonów przez cały sezon. Również w tym roku będziemy mogli cieszyć się warzywami z własnego ogrodu.

Są one nie tylko smaczne, ale i ekologiczne – a o to przecież chodzi w dzisiejszych czasach, kiedy warzywa kupowane w sklepach są nafaszerowane chemią.

Warto zatem nas odwiedzić, by cieszyć się smakiem dań wzbogaconych ekologicznymi warzywami!

Masz pytania?

Planujesz organizację imprezy?
Zadzwoń lub napisz, a postaramy się przygotować ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu

+48 505 760 028

biuro@owhelena.com.pl

Jeziorowskie 31
11-612 Kruklanki

Nad jeziorem

Boisko

Konferencje

Dla rodziny

Wesela

Parking

Restauracja

Pomost

Bowling

Zostań z nami na dłużej

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Informator